sok
07 بهمن 1401 - 15:12

اجتماع مردم کردستان در محکومیت اهانت به قرآن

مردم بصیر و متدین استان کردستان در تجمع اعتراضی، اهانت به قرآن را محکوم کردند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سنندج، اخیراً دشمنان دین و قرآن در عملی تأسف‌بار، جنون‌آمیز و گستاخانه‌ که منتهای سفاهت، جهالت و نگون بختی جهان غرب و صهیونیست‌هاست، به ساحت قرآن کریم اهانت کرده که موجی از نارضایتی و واکنش ملت ایران را به همراه داشت.

در همین راستا؛ مردم متدین و انقلابی استان کردستان پس از اقامه نماز جمعه امروز، در تجمع اعتراضی که از جلوی مسجد جامع تا میدان انقلاب این شهر برگزار شد، اهانت به ساحت قرآن کریم توسط نظام سلطه و صهیونیسم بین‌الملل را محکوم کردند.

حسن عسکری، فرماندار سنندج در سخنرانی این مراسم اهانت به قرآن را محکوم کرد و اظهار داشت: ملت مسلمان ایران و کردستان پشتیبان قرآن و اسلام بوده و حرکت کسانی که آن را آزادی بیان دانسته، محکوم می‌کنیم.حرکت مذبوحانه دشمنان در اهانت به قرآن به جایی نمی‌رسد چراکه مردم جان خود را برای قرآن می‌دهند.

فرماندار سنندج تصریح کرد: اگر‌ امروزه کشورهای غربی مهد آزادی و دموکراسی هستند، چرا علیه یهودیت که امروزه تمام مشکلات مسلمانان ریشه در تفکرات آنان داشته، حرفی نمی‌زنند و در مورد هلوکاست چند جمله‌ای در اروپا نمی‌نویسند؟

عسکری یادآور شد: امروزه بیش از دو میلیارد مسلمان حافظ قرآن بوده و یقینا تا جان در بدن داشته در راه اعتقادات خودمان می‌مانیم.

حجت‌الاسلام سیدمحمد سادات، رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کردستان نیز در حاشیه این مراسم در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم ضمن محکومیت اقدام بی‌شرمانه و وقیحانه صهیونیست‌ها در اهانت به قرآن اظهار کرد: امروز مردم بصیر و انقلابی کردستان همزمان با سراسر کشور به خیابان آمده و انزجار خود را از دشمنان دین و قرآن، به دنیا نشان دادند.

وی افزود: حضور مردم مسلمان و انقلابی استان کردستان در این تجمع اعتراضی پاسخی کوبنده بر دهان یاوه‌گویان و تعظیم شعائر الهی خواهد بود.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کردستان گفت: این اقدام جنایتکارانه و نابشخودنی در سایه‌ شوم حمایت دولت‌های غربی و لایه‌های قدرت‌های صهیونیستی و در ادامه ستیز سازمان‌یافته و هدف‌مند با ادیان الهی انجام شده است.

سادات تصریح کرد: اگرچه دست‌های آلوده و نفس‌های ناپاک و درمانده جنود جهل به ساحت مقدس قرآن جسارت کردند، اما مردم می‌دانند این اقدامات پلید نه‌ تنها چیزی از عظمت این کتاب و گنجینه بزرگ الهی کم نمی‌کند، بلکه روز به روز به عظمت آن افزوده و ثمرات و معانی بکر و نوظهوری از این باغ فرخنده به جهان عرضه می‌شود.

نظیر این تجمعات امروز در سایر شهرستان‌های استان کردستان برگزار شد.

در ادامه واکنش مسلمانان شیعه و سنی استان کردستان در محکومیت این حرکت زشت و پلید و گستاخی‌های کفرآمیزدشمنان اسلام و قرآن را با هم ببینیم:

انتهای پیام/481/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1000871